OĞUZHAN ERSÜMER

1975 yılında İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü (Yönetmenlik) mezunu. Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimini aynı üniversitede ve alanda tamamladı. Bilimkurgu Sinemasında Cyberpunk (Altıkırkbeş Yayınları, 2013) ve Yavuz Turgul’dan Terrence Malick’e Sinema Yazıları (Hayalperest Yayınları, 2014) kitaplarının yazarıdır.

Sinema Neyi Anlatır (Hayalperest Yay., 2015) adlı derleme kitaba “Sinema Kendin Bilmektir” bölümü ile katıldı. 40 Soruda Türk Sineması (Ketebe Yay., 2019) adlı derleme kitapta Yavuz Turgul hakkındaki soruları cevapladı. Cüneyt Cebenoyan’ın Açık Radyo’da gerçekleştirdiği programın bir çıktısı olan Erguvani İstimbot adlı kitapta, “Bugün Aslında Dündü” adlı söyleşisiyle yer aldı (Doğan Kitap, 2023).

1998 yılından bu yana Altyazı, Film Arası, Psikesinema, Hayal Perdesi, Rabarba, Sekans, Sinemasal, Modern Zamanlar, Koara, Toplumbilim, Özne Felsefe, Sufi Araştırmaları, Yedi: Sanat, Tasarım ve Bilim gibi dergilerde, ayrıca beyazperde.com, filmloverss.com, filmhafizasi.com, otekisinema.com gibi sinema sitelerinde yazıları yayımlandı. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü öğretim üyesi; Sinema ve Felsefe, Sinema Estetiği ve Film Okuma gibi dersler veriyor.

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir